Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

do manicure at home

Znaleziony temat: do manicure at home

Jak zrobić manicure w domu? Poradnik dla początkujących

Marzysz o pięknie pomalowanych paznokciach, ale nie chcesz wydawać fortuny na wizyty u kosmetyczki? Nic prostszego! Wystarczy, że nauczysz się robić manicure w domu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że Twoje paznokcie są zdrowe i piękne. W tym artykule podpowiemy Ci, jak krok po kroku wykonać manicure w domu.

1. Przygotowanie

Przed przystąpieniem do malowania paznokci warto zadbać o ich odpowiednie przygotowanie. Zaczynamy od oczyszczenia paznokci z resztek lakieru i zmycia ich w ciepłej wodzie z mydłem. Następnie przycinamy paznokcie, pilujemy je i usuwamy skórki przy pomocy patyczków kosmetycznych. Możemy też zastosować specjalny preparat do zmiękczenia skórek.

2. Baza

Po przygotowaniu paznokci możemy przystąpić do aplikacji bazy. Baza to kosmetyk, który chroni paznokcie przed uszkodzeniami i przedłuża trwałość lakieru. Nakładamy ją cienką warstwą na całą powierzchnię paznokcia i pozostawiamy do wyschnięcia.

3. Lakier

Teraz czas na najważniejszy etap – malowanie paznokci. Wybieramy kolor lakieru, który nam się podoba i nakładamy go cienką warstwą na całą powierzchnię paznokcia. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ilością lakieru, bo wtedy będzie się on szybciej ścierał. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru pozostawiamy go do wyschnięcia, a następnie nakładamy drugą warstwę.

4. Top coat

Ostatnim etapem jest nałożenie top coatu. Top coat to kosmetyk, który zabezpiecza lakier przed ścieraniem i nadaje mu połysk. Nakładamy go cienką warstwą na całą powierzchnię paznokcia i pozostawiamy do wyschnięcia.

Gotowe! Teraz możemy cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami. Pamiętajmy, żeby nie dotykać paznokci przed ich całkowitym wyschnięciem, bo wtedy możemy je uszkodzić. Jeśli będziemy regularnie wykonywać manicure w domu, nasze paznokcie będą zawsze zadbane i piękne.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: do manicure at home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *