Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

allegro odstąpienie od umowy

Znaleziony temat: allegro odstąpienie od umowy

Jak odstąpić od umowy na Allegro?

Allegro to jedna z największych platform e-commerce w Polsce, na której można kupować i sprzedawać różnego rodzaju produkty. Czasami jednak zdarza się, że kupiony towar nie spełnia naszych oczekiwań lub po prostu zmieniamy zdanie. W takim przypadku warto wiedzieć, jak odstąpić od umowy na Allegro.

Zgodnie z polskim prawem, każdy konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania towaru bez podania przyczyny. W przypadku Allegro, procedura odstąpienia od umowy jest stosunkowo prosta i przejrzysta.

Krok 1: Skontaktuj się z sprzedawcą

Jeśli chcesz odstąpić od umowy na Allegro, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się ze sprzedawcą. Możesz to zrobić za pomocą wiadomości prywatnej na platformie Allegro lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W wiadomości powinieneś poinformować sprzedawcę o swojej decyzji oraz podać numer zamówienia.

Krok 2: Odeślij towar

Po skontaktowaniu się ze sprzedawcą, musisz odesłać towar. W ciągu 14 dni od dnia odstąpienia od umowy powinieneś wysłać towar z powrotem do sprzedawcy. Warto pamiętać, że koszty zwrotu towaru ponosi kupujący.

Krok 3: Otrzymaj zwrot pieniędzy

Po otrzymaniu zwróconego towaru, sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni. Warto pamiętać, że sprzedawca może wstrzymać się z dokonaniem zwrotu do momentu otrzymania towaru z powrotem.

Podsumowanie

Odstąpienie od umowy na Allegro jest stosunkowo proste i przejrzyste. Wystarczy skontaktować się ze sprzedawcą, odesłać towar i otrzymać zwrot pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że procedura ta dotyczy tylko konsumentów, którzy dokonali zakupu na Allegro w celach niezwiązanych z działalnością zawodową.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: allegro odstąpienie od umowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *